شرکت رادمهرپلاست از چه مواد اولیه ای برای تولید مخازن خود استفاده می کند؟

مواد اولیه ای که در تولید مخازن پلی اتیلن به کار می رود مربوط به پلیمر HDPE و MDPE می باشد. گریدی که در ساخت تانکر های رادمهرپلاست مورد استفاده قرار می گیرد ، پلی اتیلن سنگین 3840 تبریز می باشد. این مواد دارای فرایند پذیری و سفتی و مقاومت مناسبی هستند و همچنین خاصیت بهداشتی بودن و فودگرید بودن را نیز داراست.

مخازن رادمهرپلاست به چه روشی تولید می شوند؟

ساخت و تولید مخازن پلی اتیلن عموما بر اساس فناوری قالبگیری دورانی است. قالب گیری دورانی یا به اختصار روتومولدینگ ، یکی از فرآیند های شکل دهی مواد پلاستیکی به شکل تو خالی است.

به طور کلی در این روش ، مقدار مشخصی از مواد اولیه مخزن ( پلاستیک ) به صورت پودر ، به داخل قالبی که به شکل محصول نهایی طراحی شده است ، وارد می شود. این قالب حول محور هایی به چرخش در آمده و در نتیجه حرارت اعمال شده به آن ، پلی اتیلن درون آن به دیواره های قالب چسبیده و باعث ایجاد لایه در سطح داخلی قالب می شود.

چرخش قالب در حین مرحله سرمایش نیز ادامه پیدا می کند تا پلاستیک شکل مطلوبش را بگیرد و جامد شود. هنگامی که پلاستیک به اندازه کافی سخت شد ، سرمایش و چرخش متوقف شده تا قطعه پلاستیکی را از قالب خارج کنند. در این مرحله ، چرخه فرآیند دوباره تکرار می شود.

از کجا مطمئن شویم مخازن شما استاندارد است؟

حک شدن نشان استاندارد بر روی تمامی مخازن رادمهرپلاست ، صحت این مورد را تایید می کند با این حال می توانید کد " ص 898465599 " را از سازمان ملی استاندارد استعلام کنید.

شرایط ضمانت نامه و خدمات پس از فروش محصولات شرکت رادمهرپلاست چیست و شرکت چه مدت مخازن خود را گارانتی می کند؟

شرکت رادمهرپلاست مخازن خود را تا 10 سال ضمانت می کند و تا 12 سال نیز برای مشتریان خود خدمات پس از فروش ارائه می دهد.

کدام نوع مخزن ، ضد جلبک می باشد؟

مخازن چند لایه به دلیل داشتن لایه میانی مشکی اجازه عبور نور خورشید به داخل مخزن را نمی دهد. شرکت رادمهرپلاست از مواد اولیه ای به نام مستربچ برای تولید این لایه تیره رنگ استفاده می کند که باعث ضد جلبک و آنتی باکتریال بودن تانکر های آب می شود.

آیا مخزن های پلی اتیلن برای ذخیره آب آشامیدنی و مواد خوراکی قابل استفاده هستند؟

بله ، مخازن رادمهرپلاست از مواد اولیه مرغوب و گرید بهداشتی تولید می شوند. مخازن تک لایه برای استفاده در فضا های سرپوشیده مناسب است. مخازن سه لایه و چهار لایه در مناطق گرمسیر و فضا های باز قابل استفاده هستند و به خاطر داشتن لایه رنگی در برابر نور خورشید مقاوم اند. این مخازن امکان نگهداری آب در مدت زمان طولانی ، بدون تغییر رنگ ، بو و مزه را دارند. مخازن پلی اتیلن در پایان عمرشان قابل بازیافت هستند اما مخازن بازیافت شده برای ذخیره و استفاده آب آشامیدنی مناسب نیستند زیرا پلاستیک بازیافتی نمی تواند در برابر آفتاب و گرما از آب محافظت کند. همچنین مقررات آب قابل شرب ، فقط اجازه استفاده از پلاستیک های نو را می دهد و شرکت رادمهرپلاست این مهم را رعایت کرده است.

آیا رنگ ، بو و طعم و مزه آب در مخزن پلی اتیلن تغییر می کند؟

جلبک بعد از تجزیه توسط باکتری های بی هوازی می تواند باعث بد بو شدن ، بد طعم شدن و تغییر رنگ آب شود. همچنین رشد جلبک با نفوذ هرچه بیشتر نور به داخل مخزن تسریع می شود. بنابراین با قرار دادن مخازن تک لایه در محیط های تاریک تر و کم نور تر و یا استفاده از مخازن چند لایه می توانید از رشد جلبک درون مخزن و همچنین تغییر رنگ ، بو و مزه آب جلوگیری کنید.

تفاوت مخزن های افقی و عمودی از نظر کیفیت در چیست؟

مخازن افقی و عمودی رادمهرپلاست از نظر طراحی ، وزن و قیمت دارای تفاوت هایی می باشند اما از لحاظ کیفیت و پروسه تولید با ما بقی محصولات تفاوتی ندارند.

تفاوت مخازن فلزی با مخازن پلی اتیلن در چیست؟

یکی از تفاوت های مخازن فلزی ( گالوانیزه ) با مخازن پلاستیکی ( پلی اتیلن ) این است که در مخازن فلزی به دلیل تماس مداوم آب با مخزن به خصوص نقاط جوشکاری شده آن ، باعث تجزیه شدن مواد و مسموم شدن آب یا مایع درون مخزن می شود اما به دلیل بهداشتی بودن مواد اولیه به کار رفته در ساخت و تولید مخازن پلاستیکی ، این چنین نیست و آب مسموم نمی شود.

چرا هزینه مخازن افقی از مخازن عمودی بیشتر است؟

مخازن افقی به دلیل داشتن پایه ، وزن بیشتر و استفاده مقدار بیشتری از مواد اولیه ، نسبت به مخازن عمودی قیمت بیشتری دارند.

چگونه مخزن تک لایه را از مخزن چند لایه تشخیص دهیم؟

یکی از راه های شناسایی مخازن تک لایه از مخازن چند لایه  با توجه به عبور نور قابل بررسی است. برای این کار سه روش پیشنهاد می شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

1. در مخزن سه لایه به خاطر عدم عبور نور ، امکان دیدن سایه وجود ندارد. بنابراین شما می توانید برای تشخیص تک لایه و سه لایه بودن مخزن دست خود را روی سطح بیرونی مخزن قرار دهید. اگر مخزن تک لایه باشد ، به دلیل عبور نور شما سایه دست خود را از داخل می بینید اما اگر مخزن چند لایه باشد ، امکان دیدن سایه دست شما وجود ندارد.

2. اگر هنگام بستن درب مخزن ، درون مخزن تاریک شود به این معناست که تنها منبع ورود نور همان درب مخزن است و مخزن چند لایه است. اما اگر با بستن درب مخزن داخل مخزن روشن ماند یعنی نور از دیواره های مخزن وارد می شود و مخزن تک لایه است.

3. ما زمانی چیزی را مشاهده می کنیم که نوری از آن به چشم ما برسد و اگر نوری داخل مخزن وجود نداشته باشد ، ما نمیتوانیم سطح آب داخل مخزن را ببینیم. بنابراین اگر سطح آب درون مخزن قابل مشاهده بود یعنی مخزن تک لایه است اما اگر امکان تشخیص سطح آب از داخل مخزن وجود نداشت به این معنیست که مخزن چند لایه است.

تفاوت مخازن تک لایه و چند لایه ( سه لایه ، چهار لایه ، اکسترود و ... ) در چیست؟

علت اصلی تفاوت مخزن تک لایه با مخازن سه لایه که بعضا به نام مخازن یک جداره و سه جداره نیز نامیده می شوند ، در مورد عبور نور یا عدم عبور نور از دیواره مخزن است. در مخزن تک لایه ، نور با عبور از لایه بیرونی به درون مخزن راه می یابد در حالیکه این مورد در مخزن سه لایه ممکن نیست.

مخازن تک لایه از یک لایه سفید تولید شده در حالی که مخازن سه لایه از دو لایه سفید و یک لایه مشکی رنگ در بین آن تولید شده و همین لایه مشکی رنگ اجازه عبور نور و جلبک زدن را به آب نمی دهد. همچنین مخازن چهار لایه علاوه بر لایه مشکی رنگ وسط ، یک لایه به رنگ آبی در جداره داخلی مخزن وجود دارد که ضخامت و استحکام مخزن را بیشتر می کند و مواد آنتی باکتریال بیشتری نسبت به ما بقی لایه ها دارد. مخازن اکسترود نیز مخازن تک لایه ای هستند که ضخامت سه لایه را دارند.

آیا یخ زدن آب موجب آسیب دیدگی مخزن می شود؟ برای حفظ مقاومت مخزن در سرمای شدید چه اقدامی لازم است؟

مخازن رادمهرپلاست سرما را تا کمتر از 40 درجه سانتی گراد و گرما را تا بالای 70 درجه سانتی گراد تحمل می کند. به طور کلی نیز مخازن پلی اتیلن به دلیل ضریب انتقال پایین تر نسبت به مخازن فلزی از مقاومت حرارتی بیشتری برخوردارند بنابراین در دمای زیر صفر درجه سانتی گراد که آب یا مایعات یخ میزنند ، خود مخزن به دلیل استفاده از مواد پلی اتیلن دچار آسیب دیدگی نمی شود. با این حال نکته قابل توجه این است که به دلیل افزایش حجم آب یا مایعات هنگام منجمد شدن ، لازم است در فصول سرد سال و در محدوده های جغرافیایی سردسیر که امکان یخ زدن مایع درون مخزن وجود دارد ، حتما فضای کافی جهت انبساط مایع در مخزن وجود داشته باشد.

کدام مخزن شرکت رادمهرپلاست برای ذخیره اسید و مواد شیمیایی مناسب است؟

مخازن شرکت رادمهرپلاست برای نگه داری اسید و مواد شیمیایی نیز مناسب هستند اما قبل از خرید حتما با کارشناسان شرکت مشورت کنید تا خریدی مطمئن داشته باشید.

آیا می توان مخزن های رادمهرپلاست را به عنوان مخزن تحت فشار مورد استفاده قرار داد؟

خیر ، مخازن تولید شده در کارخانه رادمهرپلاست از نوع مخزن های ذخیره هستند و فقط برای ذخیره سازی سیالات قابل استفاده می باشند. این مخازن جهت فشار اتمسفری تولید شده اند و برای استفاده به عنوان مخازن تحت فشار مناسب نیستند.

علت نصب سرریز در مخزن چیست؟

زمانی که فلوتر وظیفه خود را کامل و درست انجام ندهد ، وجود سرریز در مخزن باعث خروج آب از سرریز شده و اجازه خروج آب از درب مخزن را نمی دهد ، به همین دلیل احتمال شکستگی بالای مخزن کاهش می یابد.

با توجه به نصب فلوتر ( شناور ) باز هم نصب سرریز روی مخزن لازم است؟

بله ، اگر فلوتر نیز وظیفه خود را درست انجام دهد ، زمانی که پمپ روشن است و مکش دارد ، وجود نداشتن سرریز موجب عدم وجود هوا در داخل مخزن شده وهمین مورد باعث فشار به پمپ و در نهایت سوختن پمپ می شود.