مخازن پلی اتیلن رادمهرپلاست در برابر عوامل مخرب محیطی نیز مقاوم هستند:

  • اشعه یووی روی مخازن پلی اتیلن تاثیری ندارد.
  • جمع عوامل خورنده راهی به درون مخازن پلی اتیلن نمی یابند.
  • در مقایسه با سایر مخازن ضربات یا فشار ناشی از عدم وجود شاسی تقریبا روی این مخازن بی تاثیر هستند.
  • بسیاری از مواد شیمیایی و محلول های صنعتی اثری بر بدنه ی مخازن پلی اتیلن نمی گذارد.

یکی از راه های افزایش مقاومت مخازن ، که میتواند توسط شما انجام شود این است که اگر شما یک مخزن پلی اتیلن یا مخزن پلاستیکی را در فضای باز نگهداری می کنید ، خواسته یا ناخواسته در معرض عوامل محیطی مختلفی قرار میگیرد. استفاده از یک سایه بان ساده می تواند علاوه بر پایین نگه داشتن دمای آب داخل مخزن در تابستان ، تاثیر اشعه ماورا بنفش روی بیرونی ترین لایه آن را به حداقل برساند. در زمستان هم می توانید با برداشتن سایه بان و کمک گرفتن از گرمای تابش آفتاب در طی روز ، تا حد زیادی مانع از یخ زدگی آب داخل مخزن شوید.

عملکرد مخازن پلی اتیلن رادمهرپلاست در زمستان و در هوای سرد به این صورت است که به دلیل افزایش حجم آب پس از یخ زدن و فشار ناشی از این افزایش حجم ، بهتر است مخزن پر از آب نباشد و فضالی خالی کافی در آن وجود داشته باشد.

همچنین ما به مشتریان عزیز توصیه می کنیم که برای جلوگیری از انجماد مواد شیمیایی و اسید ها از عایق بندی مناسب و انواع گرمکن ها مثل کمربند های گرمایشی یا سیم های حرارتی استفاده کنند تا کمینه دمایی که برای مواد شیمیایی داخل مخزن لازم است ، حفظ شود.

در تابستان و در هوای گرم نیز ، دمای محیط بسیار سریع تر از دمای سیال داخل مخزن در نوسان است. زیرا برای گرم شدن مواد داخل مخزن ، گرما باید اول از بدنه مخزن بگذرد و کم کم دمای مواد و مایع داخل مخزن را افزایش دهد. بدنه مخزن های چند لایه رادمهرپلاست هم به دلیل داشتن لایه میانی مشکی ، مانع از نفوذ نور خورشید به داخل مخزن می شود و این مورد نیز دمای مواد داخل مخزن را کمتر افزایش می دهد.